HAKKIMIZDA

Arzu Özsavaşcı Mimarlık Tasarım Danışmanlık Şirketi, mimari tasarım ve proje çalışmaları ile birlikte, kültürel – mimari miras çalışmaları yapmak, mimarlık tarihi alanında araştırmalar yapmak ve projeler geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Arzu Özsavaşcı
Arzu Özsavaşcı

Şirket, mimarlık işleri yanısıra websitesi tasarımı ve websitesi SEO yönetimi çalışmaları da yapmaktadır. AOMTD, yollardan.com ‘un da (gezi-tarih-mimarlık websitesi) yaratıcı ve ortaklarından biridir. Farklı proje ve çalışmalarda farklı uzmanlıklarda birçok akademik ve profesyonel ekiple çalışmakta, işbirliği yapmaktayız.

Arzu Özsavaşçı, İTÜ Mimarlık bölümünden 1996’da mezun oldu, 1999’da İTÜ Mimarlık Tarihi kürsüsünde yüksek lisansını tamamladı.

1997’den itibaren proje ofislerinde, akademi bünyesinde veya bağımsız olarak çeşitli projelerde çalışmalarda bulundu. Gerek akademik projelerde ve interdisipliner ekiplerle, gerekse proje ofislerinde, ölçme, belgeleme, koruma, arkeolojik kazı ve envanterleme çalışmaları ile rölöve, restitüsyon, restorasyon, yeniden işlevlendirme projelerinde mimar olarak görev yaptı.

Yurtiçi ve yurtdışı ortaklıklarda çeşitli güncel mimari tasarım ve uygulamalarda, kavram projesinden, uygulama projesine, müşavirlik hizmetlerinden şantiye kontrolüne çeşitli kademelerde çalıştı. Bunun dışında, içinde bulunduğu projelerle ilgili çeşitli sempozyum ve seminerler katıldı, proje ekipleriyle ortak makaleler yayınladı.

2019 yılından itibaren kendi firması ile kültürel miras ve mimarlık tarihi öncelikli olmak üzere mimarlık, tasarım ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özsavaşcı, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi üyesidir. (TMMOB Oda no: 26106)